Yoğuşmalı Kombilerin Avantajları Nelerdir?

Yoğuşmalı Kombilerin Avantajları Nelerdir?

Yoğuşmalı kombiler;

-Tam Yoğuşmalı

-Yarı Yoğuşmalı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Yarı yoğuşmalı kombilerde, mevcut yapının içerisine bir eşanjör ilave edilerek %101 verimle yoğuşma sağlanır. Tam yoğuşmalı kombilerde ise özel bir yapı içerisinde yoğuşma sağlandığı ve bunun için de özel bir yanma odası tasarlandığı için verim %109’a kadar çıkabilmektedir.

Öncelikli olarak bilinmesi gereken, tam yoğuşmalı kombi ile daha az doğalgaz harcayarak daha çok verim alınacağıdır.Yani konvansiyonel kombilerde kullanılan doğalgazdan elde ettiğimiz ısının büyük bir kısmı bacadan dışarı atılır, fakat yoğuşmalı kombilerde ise  kullanılan yoğuşma teknolojisi ile bu kayıp ortadan kaldırılır. Böylece dairede daha az doğalgaz kullanarak daha çok verim alınır. Dairedeki ısı yalıtımı ile birlikte yeterli miktarda panel radyatörün olduğu doğru projelendirilmiş bir tesisat ile % 20-25 aralığında bir tasarruf yani faturalarda % 20 oranında düşüş sağlanmış olur.

Tam yoğuşmalı kombilerde alev boyu ihtiyaca göre ayarlanarak, modülasyonlu bir şekilde çalışır. Bu kombilerde bulunan fan modülasyonu sayesinde tüketilen gaz miktarına göre yüksek yanma verimi elde edilirken, standart kombilere göre çok daha sessiz bir şekilde çalışır.

Yoğuşmalı kombilerin bir diğer özelliği ise daha düşük emisyon değerleri ile çevreci olmalarıdır.

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Eviniz Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.