Kombi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kombi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Merhaba,

Öncelikle dairenizin kaç m2 olduğunu bilmelisiniz, çünkü kombi kapasiteleri daire m2 leri ile orantılı olmalıdır.

Örneğin; 20kw 24kw 28kw 30kw 35kw 40kw 45kw gibi kombi güçleri mevcut şimdi sizlere hangi kapasite kombi daireniz için uygundur onları inceleyelim;

-20kw kombi 120 m2 kadar yeterli olur

-24kw kombi  150 m2 kadar yeterli olur

-28kw kombi 180 m2 kadar yeterli olur

-30kw kombi 200 m2 kadar yeterli olur

-35kw kombi 230 m2 kadar yeterli olur

-40kw kombi 250 m2 kadar yeterli olur

-45kw kombi 300 m2 kadar yeterli olur

Kısacası daire m2 nize uygun kombi seçimini bu şekilde yapabilirsiniz.

Dairenize uygun kapasitedeki kombinizi seçtikten sonra başka bir seçenek de yarı yoğuşmalı mı yoksa tam yoğuşmalı mı tercih edilmeli bu sırada şunu bilmek gerekir Yarı yoğuşmalı kombi nedir? Tam yoğuşmalı kombi nedir? 

Yarı yoğuşmalı kombi kullanıldığında maksimum %10 kadar, tam yoğuşmalı kombi kullanıldığı zaman maksimum %15 kadar doğalgaz ve faturanızda tasarruf sağlamış olursunuz.

Şimdi benim sizlere tavsiyem şu şekildedir;

Daireniz maksimum 80 m2 daireden küçük ise ve dairenizde ısı yalıtımı var ise (iç ve dış mantolama v.b.) yarı yoğuşmalı kombi kullanabilirsiniz.Daireniz de yalıtım yoksa veya daireniz büyük ise tam yoğuşmalı kombi kullanılması daha sağlıklı ve faydalı olacaktır.

Genellikle fiyata bakılarak yarı yoğuşmalı kombiler tercih ediliyor çünkü tam yoğuşmalı kombiler ile arasında yaklaşık 1000-1500 tl gibi fiyat farkı oluyor.(Marka ve güç kapasitelerine göre) Yarı yoğuşmalı kombiler daha ucuz kalıyor fakat, büyük daireler de  veya ısı yalıtımı olmayan daireler de tam yoğuşmalı kombi kullanmak daha avantajlıdır.Tam yoğuşmalı kombiler %7-10 gibi daha fazla tasarruf sağlarlar.Aslında bu tasarruf konusu sizin kombiyi kaç derece de çalıştırdığınız ile doğru orantılıdır.

Kombi alınırken dikkat edilmesi gereken konulardan bir  diğeri ise, kombilerin çalışma esnasındaki ses seviyesidir.Kombi açık balkon da  veya kapalı balkon da ise çok fazla farketmez ama kombi mutfak oturma odası salon ve yatak odası veya yatak odası duvarına montaj yapılmış ise sessiz bir kombi almanızı öneririz.Bu belirli bir süre sonra canınızı sıkabilir desibel seviyesi düşük kombileri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2019 Kombi Eviniz Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.